Main » 2009 » July » 7 » R. Žvingilas paliko Futbola
    R. Žvingilas paliko Futbola
    12:03

Savaitgalį su didžiuoju sportu atsisveikino buvęs Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjas Rimantas Žvingilas.

Sekmadienį Klaipėdos miesto centrinio stadiono pagrindinėje aikštėje vykusiose atsisveikinimo rungtynėse susitiko buvę bei esami Lietuvos rinktinės ir "Atlanto" žaidėjai. Itin rezultatyvios rungtynės baigėsi lygiosiomis - 5:5.

Rinktinės žvaigždžių komandos vartus gynė neseniai "FBK Kauno" vartininkų treneriu tapęs Marius Poškus, gynybos grandyje žaidė 2008 m. geriausias Lietuvos futbolininkas Marius Stankevičius, aikštės viduryje rungtyniavo dar du geriausiais kadaise mūsų šalyje pripažinti žaidėjai Saulius Mikalajūnas (1999 m.) bei Raimondas Žutautas (2002 m.), puolime plušo rezultatyviausias visų laikų rinktinės žaidėjas Tomas Danilevičius, o jam talkino šiemet su Glazgo "Rangers" klubu Škotijos čempionu tapęs Andrius Velička.

Be šių futbolininkų, rinktinėje dar žaidė Kęstutis Ivaškevičius, Edvinas Lukoševičius, Darius Žutautas, Saulius Atmanavičius, Audrius Kancleris, Vytautas Vaškūnas ir Vidas Dančenka.

Žvaigždžių komandos veiksmus aikštėje strategavo Klaipėdos "Veteranų" klubo vadovas Edmontas Karinauskas.

"Atlanto" stovyklai atstovavo Vacys Lekevičius, Andrius Petreikis, Kazimieras Gnedojus, Dmitrijus Šiškinas, Romualdas Maciulevičius, Robertas Butkevičius, Dainius Žernys, Edmundas Gaigalas, Vygantas Zubavičius, Ernestas Razonas, Karolis Atutis, Andrius Bartkus, Donatas Navikas, Donatas Surblys, Marius Šoblinskas, Gytis Atmanavičius ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis direktorius Julius Kvedaras.

Atlantiečių žaidimui vadovavo Šenderis Giršovičius.

R. Žvingilas, kaip ir buvo prieš rungtynes žadėjęs, pirmame kėlinyje gynė rinktinės garbę, o po pertraukos perėjo į "Atlanto" komandą.

Pirmo įvarčio ilgai laukti nereikėjo: jau 6 min. pasižymėjo rungtynių kaltininkas R. Žvingilas, išvedęs rinktinę į priekį - 1:0. Tačiau pirmojo kėlinio viduryje po taiklių V. Zubavičiaus ir E. Gaigalo smūgių jau pirmavo "Atlantas" - 2:1.

Po pertraukos pas atlantiečius perbėgęs R. Žvingilas dar labiau padidino "Atlanto" persvarą - 3:1. Netrukus Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjas K. Atutis pelnė ketvirtą įvartį - 4:1.

Tada savo ambicijas ėmė rodyti ir žvaigždės: T. Danilevičius - 4:2, E. Lukoševičius - 4:3... Tačiau vėl sekė K. Atučio kirtis, ir - 5:3.

Vis dėlto rinktinė pabėgo nuo pralaimėjimo po tikslių V. Dančenkos ir S. Mikalajūno spyrių. Pastarasis įvartį pelnė iš baudinio, kurį uždirbo M. Stankevičius.

Tad rungtynėms teisėjavęs klaipėdietis Vadimas Tiščenka užfiksavo toli gražu ne taikias lygiąsias - 5:5.

R. Žvingilas aikštę paliko žiūrovų plojimų lydimas prieš pat susitikimo pabaigą.

Po rungtynių sekė sveikinimų lavina.

R. Žvingilą sveikino LFF generalinis direktorius J. Kvedaras, Klaipėdos apskrities ir miesto federacijos prezidentas Romualdas Jonaitis, "Atlanto" klubas, pirmasis futbolininko treneris Vladimiras Ivanovas, rungtynių dalyviai, draugai ir ištikimieji "Atlanto" fanai.

Bene, originaliausią dovaną - krištolinę kuoką - R. Žvingilui padovanojo jo geri draugai A. Velička ir T. Danilevičius. Jie konstatavo, jog šis įrankis R. Žvingilui pravers "auklėjant" per treniruotes "Atlanto" žaidėjus. Žinia, po atsisveikinimo jis tęs trenerio karjerą "Atlanto" klube.

Atsidėkojant už sveikinimus 36-erių R. Žvingilo akyse pasirodė ašaros. Suprantama, jog sunku jam buvo atsisveikinti su futbolininko karjera, kuri profesionaliu lygiu tęsėsi beveik du dešimtmečius.

Klaipėdos futbolo mokyklą baigęs R. Žvingilas ne kartą su mūsų šalies komandomis tapo Lietuvos čempionu, rungtyniavo Belgijos, Rusijos ir Kazachstano klubuose. Lietuvos rinktinės garbę jis gynė 25 kartus ir pelnė 3 įvarčius.

Po atsisveikinimo rungtynių R. Žvingilas "Vakarų ekspresui" kalbėjo: "Nesitikėjau, jog būsiu taip pagerbtas. Labiausiai buvau sujaudintas fanų sveikinimų. Be sirgalių nebūtų futbolo ir pergalių. Visiems ačiū!"

Views: 1589 | Added by: ToXiCo | Tags: Atalntas Žvaigždes Rimas Žvingilas | Rating: 5.0/1 |